Kísérleti és sebészeti műtéttan

Az egyiptomi obszidián késtől Zeuszig, a robotsebészig

Miből áll?Heti 45 perc előadás
Heti 2,5 óra gyakorlat
Kreditérték2 kredit
Oktató intézetKísérletes és Sebészeti Műtéttan Tanszék – Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika
Hivatalos honlaphttp://semmelweis.hu/mutettan/
Számonkérés típusa év közbennincsen
Vizsga típusaszóbeli és írásbeli
Félévek száma1
Szubjektív nehézségi szintkönnyen elsajátítható

Általános leírás a tárgyról

  • Ez a tárgy alapozza meg a sebészeti ismereteket. Az orvoslás történetétől kezdve, a sterilizálás, dezinficiáláson keresztül a műszereken át mindenről lesz szó benne.
  • Az előadásokat általában nagyon kevesen tekintik meg, azonban előfordulhat katalógus. A gyakorlat valódi gyakorlati tudást ad, lesz rajta varrás, csomózás, laparoszkópia.
  • Érdekes tanulni a tárgyat, most először lehet arról hallani hogyan is működik egy műtő, milyen úton kerül oda a beteg stb. A kevésbé érdekes része az eszközök bemagolása.
  • Évközben, aki a gyakorlatokon jól dolgozik, mehet versenyre ahol vizsgakedvezményt lehet szerezni. Tanulni nem érdemes rá évközben, általában ez mindenkinek az utolsó vizsgája, mert a következő félévben nem épül rá semmi.

Évközi számonkérések, vizsga

A vizsga egy rövid 10 kérdéses beugróval kezdődik, amelyben vannak képek a tankönyvből. A vizsga sok részből áll, van sebészi eszköz ismeret, laparoszkópos eszköz ismeret, csomózás, varrás, laparoszkópos gyakorlat, bemosakodás és a végén tétel húzás. A tételeknél erősen a tankönyvet kérdezik vissza, hogy melyik témához milyen kép volt benne.

Tankönyvek, jegyzetek

Kötelező irodalom és ajánlott jegyzetek

Könyv/jegyzet címeSzerzőElérhetőség
MűtéttanWéber György,
Ferencz Andrea,
Sándor József
Semmelweis Kiadó

További segédanyagok, avagy honnan érdemes még tanulni?

Tanuláshoz érdemes a könyvet átolvasni, sok oldal, de nagy betűkkel írták és sok a kép benne (kép aláírásokat érdemes megnézni).

Személyes tapasztalatok, jótanácsok

Néhány napnál többet nem érdemes rá tanulni, a vizsgaidőszak elején sokkal könnyebb szokott lenni a beugró is, de mivel nem csúszós ezért sokan a végére hagyják és így lehet, hogy átcsúszik a következő félévre.

Amennyiben van személyes tapasztalatod a tantárggyal, vizsgákkal kapcsolatban, szólj hozzá az oldalhoz alább! Ha nem értesz vagy hiányolsz valamit a tárggyal kapcsolatban, írj közvetlen nekünk, vagy írd le ide kommentben!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük