Orvos-egészségügyi szociológia

Miből áll?Heti 1 óra előadás
Heti 1 óra gyakorlat
Kreditérték2 kredit
Oktató intézetMagatartástudományi Intézet
Hivatalos honlaphttp://semmelweis.hu/magtud/
Számonkérés típusa év közbenprojektmunka
Vizsga típusaírásbeli
Félévek száma1
Szubjektív nehézségi szintKönnyen elsajátítható

Általános leírás a tárgyról

  • Az orvos-egészségügyi szociológia bevezet az egészségügy fogalomrendszerébe. Megismerkedsz a magyar egészségügy működésével, az orvostanhallgatók általános viselkedésével, etnikai különbségekkel, sőt, a projektmunkád során te is közelebb kerülhetsz az emberek egészséggel kapcsolatos gondolataihoz.
  • Az előadások és gyakorlatok érdekesek, az intézet igyekszik mindig újabb szemléletmódokat bevezetni, hogy az oktatás minél hallgatóközpontúbb legyen.
  • Alapvetően hasznos tárgy, évközben nem sokat kell rá készülni, de a jó eredmény mindig javít az átlagon. Segít elhelyezni az orvosi pályát nagyobb összefüggésekben, a saját projekt pedig hasonlít a kutatástervezésben és prezentációban. A későbbiekben elengedhetetlen tárgyaknak azonban nem ez lesz az alapja, arra vannak sokkal nehezebb tárgyak is.

Évközi számonkérések, vizsga

A félév vége felé be kell számolni egy saját projektről, melyet a csoporttársaiddal közösen kell megtervezni, végrehajtani és prezentálni egy adott témában. Nem kell megijedni, ez általában kellemes feladat, miközben megismeritek egymást és az emberek gondolatait egészségügyi kérdésekben. Összesen 30 pontot lehet ezzel elérni, rendszerint mindenki 20-25 fölött szokott teljesíteni.

A vizsga írásbeli, az előadóteremben a kérdések ki vannak vetítve, a tesztlapon jelölni kell a helyes választ. Az intézet jól meghatározza a követelményeket, nincs zsákbamacska. Általában a hallgatók néhány nappal a vizsga előtt készülnek fel, négyes-ötösök eredménnyel.

Tankönyvek, jegyzetek

Kötelező irodalom és ajánlott jegyzetek

Könyv/jegyzet címeSzerzőElérhetőség
Orvosi szociológiaSzántó Zsuzsa – Susánszky ÉvaSemmelweis Kiadó

További segédanyagok, avagy honnan érdemes még tanulni?

A vizsgára általában csak a könyv néhány fejezetét kell megtanulni. Ezen felül az intézet honlapjáról letölthetők előre megadott cikkek, melyek szintén részét képezik a vizsgakövetelménynek. Erről gyakorlaton érdemes megkérdezni a gyakorlatvezetőt, de általában mindenről időben tájékoztatnak.

Személyes tapasztalatok, jótanácsok

Amennyiben van személyes tapasztalatod a tantárggyal, vizsgákkal kapcsolatban, szólj hozzá az oldalhoz alább! Ha nem értesz vagy hiányolsz valamit a tárggyal kapcsolatban, írj közvetlen nekünk, vagy írd le ide kommentben!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük