Elmegyógyászat

Miből áll?3 hét gyakorlat
Kreditérték4 kredit
Oktató intézetáltalad kiválasztott klinika vagy kórház
Hivatalos honlaphttp://semmelweis.hu/pszichiatria
Számonkérés típusa év közbennincs számonkérés év közben, de egy kórrajzot a gyakorlat végéig le kell adni
Vizsga típusagyakorlati és szóbeli
Időtartam4 hét
Szubjektív nehézségi szinta könnyebb szigorlatok közé tartozik

Általános leírás a tárgyról

Mint minden hatodéves tantárgynál itt is érdemes már az ötödév közepén/végén átgondolni, hogy hol és hogyan szeretnéd csinálni a gyakorlatot és elkezdeni a szervezést . Ez főleg akkor fontos ha van valami különleges érdeklődésed vagy éppen egyáltalán nincs érdeklődésed a tantárgy iránt. Mehetsz olyan kórházba is ahol egyáltalán nem veszik komolyan a gyakorlatot vagy ha a klinikán csinálod a gyakorlatot akkor előre kérheted, hogy melyik osztályra tegyenek.

  • A tárgy 4 hét gyakorlattal jár egy általad választott klinikán vagy kórházban, a végén egy és egy szigorlattal amit a Pszichiátriai Klinikán csinálsz. Érdemes már a gyakorlat alatt egyszer átfutni a tétetelsort, hogy tudd mivel állsz szemben és körbe tudj kérdezni az orvosoknál, hogy segítsenek 1-1 tétel elsajátításában.
  • Nincs gyakorlati vizsga, de a szigorlat előtt meg kell írni egy kórrajzot az egyik esetből amit a gyakorlat alatt látsz.
  • A szigorlaton mielőtt húznál van egy beugró tételsor amiről minden kérdezett infót pontosan tudni kell(a számadatokat is). Ez általánosságban az évfolyam drive-jában meg szokott lenni kidolgozva, így a beugró nem szokott problémát jelenteni. A tételhúzásnál AB párosított tételek vannak amik minden témába belenyúlnak amit könyvben megtalálsz. A fölkészülésnél érdemes figyelembe venni, hogy kihez kerülsz és ő mikhez ért nagyon, majd ezek alapján bizonyos témákra jobban ráfeküdni.

Tankönyvek, jegyzetek

Kötelező irodalom és ajánlott jegyzetek

Könyv/jegyzet címeSzerzőElérhetőség
A pszichiátria tankönyveTringer LászlóMedicina kiadó

Személyes tapasztalatok, jótanácsok

Itt elsődlegesen a magad ura vagy. Rajtad múlik, hogy mennyire veszed komolyan ezeket a gyakorlatokat és mennyire jársz be. Ha a klinikán dolgoztok akkor nem kell mindenkinek benn lennie egyszerre, ti osztjátok be egymás között, hogy ki mikor van bent. Bizonyos helyeken egyáltalán nem kell bejárni, másoknál komolyabban veszik az ottlétet. Annyira  azért érdemes bent lenni, hogy láss egy jó esetet a kórrajzhoz. Ha komolyabban veszed a tárgyat vagy érdeklődsz akkor nagyon érdekes eseteket lehet látni és a dokik is szívesen segítenek. Ehhez vannak könnyebb/este gazdagabb osztályok (pl. zárt osztály vagy addiktológia). Mininmális és maximális erőbefektetéssel is meg lehet csinálni a tárgyat, rajtad áll, hogy hosszú távon melyikkel jársz majd jobban. 🙂

Amennyiben van személyes tapasztalatod a tantárggyal, vizsgákkal kapcsolatban, szólj hozzá az oldalhoz alább! Ha nem értesz vagy hiányolsz valamit a tárggyal kapcsolatban, írj közvetlen nekünk, vagy írd le ide kommentben!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük