Adatbázisok az egészségügyben

Miből áll?Heti 1x 1óra elmélet és 1x 2és fél óra gyakorlat
Kreditérték5
Oktató intézetÓbudai egyetem
Hivatalos honlap
Számonkérés típusa év közben2 ZH és egy féléves feladat
Vizsga típusaSzóbeli
Félévek száma1
Szubjektív nehézségi szintNehéz

Általános leírás a tárgyról

  • A tárgy célja az adatbáziskezelés elsajátítása, alapul véve egészségügyi adatbázisokat és kezelőrendszereket. Megtanítanak az SQL haladó szintű használatára, egy a kijelölt (legutóbb ORACLE apex) adatbáziskezelő rendszerben.
  • Akik gimnáziumban/középiskolában találkoztak ezzel a témával, hamar megértik a rendszer működését. Az első pár órában az adatbázisról, mint rendszerről lesz szó, tehát az alapokat lefektetik.
  • A tárgy nehézségét a különböző kódok, azoknak sorrendje és a szabályok adják, ez a rész magolós, és igényli az angol tudást is (az SQL angol szavakat használ).
  • Érdemes az elméleti órákon figyelni, mert gyakorlaton gyors a tempó és könnyű lemaradni.

Évközi számonkérések, vizsga

Év közben lesz 2 zárthelyi. Ezekben kevesebb az elméleti rész, és inkább a gyakorlati tudásra kíváncsiak (adnak egy feladatot, írd meg SQL-ben a megoldást).
A féléves feladat során létre kell hozni egy adatbázist a megadott témában, és dokumentációt írni hozzá. Ezt a félév vége felé kérik számon, de év közben haladni kell vele (megadott „mérföldkövek” alapján).
Félév végén mindenki szóban vizsgázik. Belekérdeznek a féléves feladatba és az elmélet anyagából tesznek fel kérdéseket.

További segédanyagok, avagy honnan érdemes még tanulni?

Nincsenek tankönyvek, a DEI felhőbe töltik fel az órák anyagait és a feladatokat.

Személyes tapasztalatok, jótanácsok

Amennyiben van személyes tapasztalatod a tantárggyal, vizsgákkal kapcsolatban, szólj hozzá az oldalhoz alább! Ha nem értesz vagy hiányolsz valamit a tárggyal kapcsolatban, írj közvetlen nekünk, vagy írd le ide kommentben!